X
تبلیغات
رایتل
زمان ثبت : دوشنبه 23 آبان‌ماه سال 1384 در ساعت 11:16 ق.ظ
نویسنده : هادیک
عنوان : آیا شما دوست پسر دارید؟!

چند وقت پیش  در حال خواندن  گزارشی در روز نامۀ ... درمورد  وضعیت و شرایط  استخدام در شرکتهای خصوصی بودم به مطلب جالبی برخورد کردم و حیفم آمد که آن را برای شما بازگو نکنم.

 

نویسنده در ابتدای گزارش خود به بررسی  وضعیت بیمه و حقوق افراد شاغل در بعضی مؤسسات و  بعضی شرکتهای خصوصی پرداخته بود . واینکه زنان  معمولاً  با دستمزد های پایین تر  و مزایای کمتر در این شرکتها  مشغول به کار هستند.امّا چیزی که نظر مرا جلب کرد مطلبی بود که در مورد فرمهای استخدامی نوشته بود.

 معمولاً  رسم است که در فرمهای استخدام  سؤ الاتی در مورد اطّلاعات شخصی  فرد از قبیل :نام و نام خانوادگی ،شماره شناسنامه و مواردی ازین قبیل وجود دارد.اما نویسنده با زیرکی توانسته بود فرم استخدام یکی ازین شرکتها را بیابد. جالب اینکه این شرکت فقط خانم ها را استخدام می کند! و  سؤالاتی که در این فرم مطرح شده نیز جالب هستند.

مثلاً بعضی ازسؤالات ازین قبیل اند:

 

آیا شما دوست پسر دارید؟

آیا شما تا به حال تماس جنسی داشته اید؟

آیا شما حاضرید ....

 

این سؤال رو دیگه شرم دارم بنویسم !

آیا تا به حال فکر کرده اید چند مؤسسه یا شرکت ازین دست وجود دارد؟ و در صورت رشد قارچ گونه این قبیل شرکتها  چه بلایی بر سر نوامیس ما و جامعه ما خواهد آمد؟و چه کسی جواب آن افرادی را میدهد که به خاطر فقر مالی مجبورند شرایط بی شرمانه این گونه شرکتها را بپذیرند؟