زمان ثبت : جمعه 16 دی‌ماه سال 1384 در ساعت 11:56 ق.ظ
نویسنده : هادیک
عنوان : نان حلال+کلیه

دو طرف بر سر قیمت چانه میزنند.قیمتی که جوان میدهد بسیار بالاتر از توان پرداخت طرف مقابل است.بعد از ساعتی گفتگو بالاخره دو طرف راضی می شوند.جوان آزمایش هایش را به دکتر نشان میدهد و دکتر آنها را تائید میکند.قرار می شود دو روز دیگر عمل صورت بگیرد و جوان کلیه اش را به طرف مقابل بدهد.بعد از رفتن طرف مقابل جوان به این فکر میکند که با این پول میتواند مقداری از قرض هایش را پرداخت کند و همچنین مقداری از نیاز های خانواده اش را تامین کند!! و همچنین با خود میگوید ای کاش میشد کلیه دیگر خود را هم می توانستم بفروشم!!

بله این حکایت افرادی است که متاسّفانه در جامعه ما کم نیستند و برای گذران زندگی مجبورند اعضای خودشان  را بفروشند.(البته بگذریم از اینکه بعضی مواقع برخی افراد  مجبورند برای اینکه شکمشان را سیر کنند دست به خود فروشی بزنند! نمی دانم شما فیلم «فقر و فحشا»  را دیده اید یا نه در آن فیلم مستند فرد به وضوح علت خود فروشی خود را توضیح میدهد.) چند وقت پیش روزنامه جام جم  گزارشی را چاپ کرد که در مورد فروش کلیه بود .وقتی گزارشگر علت کار(فروش کلیه) رامی پرسد طرف مقابل میگوید: برای یک لقمه نان حلال!! تنها خوبی ما ایرانی ها اینه که به بهشت و جهنّم معتقدیم و به همین خاطر همیشه به فکر بدست آوردن نان حلال هستیم(به نظر من در جامعه امروزی ما کسی نان حلال نمیخورد چون که حلال و حرام مردم با آمیخته شده!) و  البته همه که نمیتوانند کلیه خود را بفروشند پس مجبورند دست به هر کار خلافی بزنند و بدین ترتیب فساد همه کشور را فرا میگیرد(البته الان هم فساد کم نیست).

امیدوارم روزی فرا برسد که بتوانیم همه از عدالت اجتماعی برخوردار شویم.(الهی آمین) و تنها کسی که میتواند این کار را انجام دهد مهدی موعود (عج) است.

اللهمّ عجّل لولیک الفرج