X
تبلیغات
رایتل
زمان ثبت : شنبه 9 اردیبهشت‌ماه سال 1385 در ساعت 09:26 ق.ظ
نویسنده : هادیک
عنوان : حجاب یعنی بی حجابی!!

تو این یکی دو هفته شما هم مثل من کلمه حجاب رو زیاد شنیدید که از طرح نیروی انتظامی (گشت ارشاد)شروع شد و با دستور رئیس جمهور مبنی بر حضور بانوان در ورزشگاه ها ادامه یافت که کلی جنجال و واکنش های مثبت و  منفی رو در پی داشت.

گشت ارشاد:

به نظر من امر به معروف خوب و لازم است اما ما چه طور میتوانیم که به یک خانم بگوییم که حجابت را رعایت کن و فلان لباس رو به خاطر تحریک کردن بقیه نپوش  و به هنجار های اسلامی احترام بگذار در حالی که کارخانه ها و کارگاههای دوخت لباس آزادانه هر مدل لباسی را وارد بازار میکنن و به نوعی در گسترش بی حجابی و بد حجابی نقش دارند؟

بی شک شما هم مثل من مانکن ها را در لباس فروشیها دیده اید که با چه وضع افتضاحی لباس خانمها یا بهتر بگویم اندام خانمها را به نمایش میگذارند! هر چند هر از گاهی پلیس با آنها برخورد میکند ولی ظاهرا بی فایده است .

البته به نظر من بی حجابی یا بد حجابی فقط مخصوص خانمها نیست بلکه آقایان هم به نوعی بی حجاب هستند(حجاب یعنی پوشش و فرقی نمی کند زن باشد یا مرد بلکه همه باید با حجاب باشند.)

شما هم لابد دیده اید که بعضی از آقایان که بدنسازی کار میکنند با پوشیدن لباسهای چسبی و تنگ  و آستین کوتاه که حتی آستینش از " نیم آستین " هم کوتاهتر است در ملاء عام حاضر شده و قفسه سینه خود را جلو داده و  سینه های خود را به نمایش میگذارند که گویی در بعضی موارد با اندام خانمها رقابت می کنند! و یا اینکه آقایان پیراهن هایی را می پوشند که 2-3 دکمه بالایی آن باز است و تمام بدنشان معلوم میشود.

به نظر من کار ما (مبارزه با بد حجابی) با گشت های ارشاد درست نمیشود چون به محض اینکه مامور گشت از  خانم دور شود فرد به همان ظاهر قبلی خود بر میگردد و در نتیجه هیچ تاثیری ندارد.

در مورد طرح احمدی نزاد هم باید بگویم که من هم تا اندازه ای موافقم اما نمی توان منکر برخورد مختلط مرد و زن در ورزشگاه ها شد هرچند که ورودی و خروجی جداگانه ای داشته باشند.