X
تبلیغات
رایتل
زمان ثبت : یکشنبه 31 اردیبهشت‌ماه سال 1385 در ساعت 11:28 ب.ظ
نویسنده : هادیک
عنوان : علم بهتر است یا ثروت؟

" علم بهتر است یا ثروت" بی شک شما هم مثل من این جمله را بارها در طول دوران تحصیلی تان شنیده اید و در مورد ان انشاء نوشته اید.مسلماً در آن زمان همه ما به دلیل اینکه از شرایط و واقعیتهای زندگی اطلاعی نداشتیم و به نوعی با مشکلات بیگانه بودیم ، می گفتیم علم بهتر است.و از مزایای علم سخن می گفتیم.اما حالا و در این زمان نظرتان در رابطه با این جمله چیست؟

 

   به نظر من در دنیای امروز ما ،ثروت یا همان سرمایه بهتر از علم است.و می تواند تا حد   زیادی از مشکلات انسان را حل کند.

   شما هم مثل من افراد تحصیل کرده زیادی را دیده اید که بعد از اتمام دانشگاه بیکار   مانده اند * ین افراد تخصص لازم را دارند ولی سرمایه مورد نیاز جهت انجام کار را ندارند   و مجبورند در کارهایی غیر مرتبط با تخصص خود مشغول به کار شوند.

 

  البته امروزه در جامعه ایران 2 چیز حرف اول را میزند:"پول"و"پارتی " که متاسفانه نزدیک به 80% مردم ایران فاقد این دو مورد هستند.و اکثر آنها با سختی و مشقت زندگی میکنند.

 

به نظر من امروزه دانشگاه رفتن تبدیل به یک "مد" شده و دیگر کسی به خطر خود علم ،درس نمیخواند .من در مطالب قبلی هم گفته بودم که تا چند سال دیگه در آگهی های استخدامی مینویسند:به چند کارگر ساده با لیسانس نیازمندیم!!

 

البته من منکر نقش مهم علم در افزایش آگاهی و شعور افراد نیستم و اینکه میتوان از طریق درس خواندن  پولدار شد ،ولی اگر یه حساب دودوتا ،چهارتا کنید می فهمید که الان و در این زمانه پول حرف اول را میزند.

حال به نظر شما "علم بهتر است یا ثروت؟؟"* البته بیکاری دلایل مختلفی دارد ولی منظور من افراد متخصص فاقد سرمایه هستند.