زمان ثبت : سه‌شنبه 21 شهریور‌ماه سال 1385 در ساعت 01:51 ب.ظ
نویسنده : هادیک
عنوان : مردم مهربان

چند هفته ای است که برنامه " مردم ایران سلام "سوالی را با این مضمون مطرح کرده : ‹‹که آیا ما مردم مهربانی هستیم یا نه؟›› و هر روز نظرات مردم را در مورد آن جویا میشود. و مردم هم جوابهای مختلفی به آن میدهند.

 

بعضی ها معتقدند که اصلاً در جامعه امروزی چیزی به نام مهربانی وجود ندارد و در پس هر مهربانی یک حیله و مکری وجود دارد و گروهی دیگر معتقدند مردم ایران بهترین و مهربانترین مردم جهان هستند!! و گروهی هم هستند که این سوال رو و واژه " مهربانی " رو مسخره میکنند.

اما به نظر من ،ما ایرانی ها در حال تبدیل شدن به آدمهای خاکستری رنگ هستیم.چیزی بین خوبی و بدی ،مهروزی و کینه ورزی!به نظر من ما اکثر اوقات نسبت به اتفاقاتی که در اطرافمان اتفاق می افتد بی احساس می شویم و برایمان مهم نیست که چه اتفاقی افتد .

 

این حس خاکستری ما با اعتقاد به آیین اسلام داشتن و ادعای مسلمانی کردنمان کمی یا شاید هم بیشتر در تضاد قرار دارد!! البته اسلام انسان را در انجام کار نیک و بد آزاد گذاشته و  او را مجبور به انجام کاری نکرده ولی آیا این درست است که بی تفاوت باشیم.البته بگم که من خودم هم گاهی اوقات بی احساس می شوم ولی خب چه کنم که رسم زمانه عوض شده!! اما آیا واقعا ما آدمهای مهربانی هستیم؟