X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
زمان ثبت : شنبه 15 اردیبهشت‌ماه سال 1386 در ساعت 11:35 ب.ظ
نویسنده : هادیک
عنوان : استادان لائیک در دانشگاه های اسلامی !!

در حالی که این روزها پلیس طرح امنیت اجتماعی را در جهت گسترش فرهنگ اسلامی ، مبارزه با بد حجابی و جلوگیری از گسترش فحشا  اجرا می کند، اما ظاهرا    در بزرگترین مراکز فرهنگی ایران  یعنی دانشگاهها   اتفاقات دیگری در حال رخ دادن است که تمام   طرحهای پلیس را نقش بر آب می کند.

نمی دانم شما  هم خبر  اهانت یکی از اساتید  دانشکده هنرهای زیبا را در کشف حجاب یکی  از دانشجویان دختر شنیده اید یا  خیر!!   بله تعجب نکنید این استاد   با کمال  گستاخی و در برابر دانشجویان کلاس  این عمل را مرتکب شده است.  ابتدا متن خبر را  که شریف نیوز آنرا منتشر کرده است را بخوانید:  

" سه شنبه عصر، دانشجویان در کلاس «زرین کلک» استاد دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران، فرشتگان ذهنی خود را به تصویر کشیده‌ بودند و در این میان یکی از دانشجویان اقدام به کشیدن طرحی نموده که در آن فرشته‌ای بدون موی سر نقاشی شده بود؛ این نقاشی با اعتراض استاد مواجه شده و استاد می‌گوید: «فرشته که کچل نمی‏شود»؛ در بین بحث میان این دو، یکی از دانشجویان محجبه کلاس به زرین‌کلک می‏گوید: استاد، حالا ایشان فرشته را کچل کشیده‌اند.

در این هنگام «زرین کلک» به این دختر رو کرده و می‌گوید: «نکند تو هم کچل هستی» و بعد اقدام به برداشتن حجاب دختر برای دیدن موهای او می‌کند و رو به کلاس می‌گوید:دیدید کچل نیست!

زرین‌کلک، استادنمایی که به صورت مدعو در این دانشکده فعالیت می‌کرده و دست به این حرکت زشت زده از دانشگاه اخراج شده است. وی بار ها به صراحت اعلام کرده است دانشجویان علاقه مند به حجاب سر کلاس من حاضر نشوند!!  "

حالا واقعا آدم نمیداند که چه بگوید، وقتی استاد یک دانشگاه در یک محیط فرهنگی همچین غلطی را انجام میدهد دیگر از بقیه افراد جامعه چه انتظاری داریم ؟   البته درست است که همه اساتید به اصطلاح بدچشم و هوسران  نیستند و در میان هر دسته و طبقه ای بالاخره یه همچین نخاله هایی هم پیدا میشوند ولی نکته مهم  این است که این اولین باری نیست که چنین اتفاقی افتاده است ، روند هتک حرمت به حجاب دختران محجبه در دانشگاه‌ها، از چندی پیش از دانشگاه شیراز شروع شده که اخیراً به دانشگاه امیرکبیر و سپس به دانشگاه تهران کشانده شده است وجالب اینجاست که حتی در  شهرستانها هم  چنین اتفاقاتی رخ می دهد .

همین امروز با یکی از دوستانم که در دانشگاه آزاد سبزوار درس می خواند صحبت میکردم گفت:   امروز (شنبه 15/2/85 )  در سر کلاس یکی از دانشجویان دختر دیرتر از استاد سر کلاس رسید  و موقعی که قصد ورود به کلاس را داشت  استاد با کمال پرروئی دست دختر را گرفت و گفت چه دست سردی دارید!! این دانشجو بعداز این عمل قبیح استاد  در حالی که رنگش زرد و به شدت ترسیده بود نتوانست در برابر این عمل واکنشی از خود نشان دهد و ...

امام خمینی در جایی فرموده اند: اگر دانشگاه اصلاح شود مملکت اصلاح می شود. به این حرف خوب فکر کنید ،  دانشگاه مرکز اصلاح یک مملکت است. اگر ما در دانشگاه ، دانشجویی با ایمان و با  معیار های اسلامی تربیت کنیم میتوانیم انتظار  جامعه ای اسلامی داشته باشیم ، نه اینکه وقتی همچین افرادی لائیک و بی مذهبی در دانشگاه های ما تدریس میکنند و همیشه چشم به ناموس بقیه دارند و معیار های اولیه اسلام را زیر پا می گذارند .

من  معتقدم که دانشگاه های ما نیاز به  یک انقلاب فرهنگی اساسی  دیگر دارد.انقلابی فرهنگی ای که بتوانیم بوسیله آن دانشگاه هایی با معیار اسلامی بنا کنیم نه با معیار اسلام غربی .

اینجا یاد دعایی از دکتر شریعتی افتادم که میگفت: خدایا به علمای ما مسئولیت و به روشنفکران ما ایمان و به جوانان ما اصالت  و به اساتید ما عقیده و به دانشجویان ما نیز عقیده و به همه ی ملت ما همت تصمیم و استعداد فداکاری و شایستگی نجات و عزت ببخش.