X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
زمان ثبت : چهارشنبه 13 خرداد‌ماه سال 1388 در ساعت 01:04 ق.ظ
نویسنده : هادیک
عنوان : مناظره بی روح کروبی و رضائی

دیشب (بهتر است بگویم چند دقیقه قبل) اولین به اصطلاح مناظره بین نامزدهای ریاست جمهوری برگزار شد . این مناظره آنطور که مردم و صد البته خودم انتظار داشتم ، نبود. معمولا در مناظره طرفین به بحث جنجالی و پر هیجان می پردازند اما در مناظره ای که من دیدم دو طرف انگار میلی  به مطرح کردن مسائل جالب نداشتند و همان حرفهایی که درفیلم های  انتخاباتی شان گفته بودند را تکرار کردند. 

البته  مهدی کروبی همان ابتدای جلسه به طور مستقیم گفت که از او و رضائی خواسته شده به اشخاص دیگر (منظور احمدی نژاد )کاری نداشته باشند و فقط حرف خود را بزنند. البته به جز چند مورد اشاره جزئی به برخی اقدامات دولت ، دو طرف تقریبا داشتند برنامه های خود را می گفتند و بیشتر هم حرف های یکدیگر را با گفتن " همانطور که حاج آقای کروبی گفتند " یا " همانطور که دکتر رضائی گفتند " تائید و تصدیق می کردند. 

در این بین با توجه با اینکه پاسخ دهنده اول به سوالات مجری کروبی بود ، به نظر من رضائی این فرصت را پیدا می کرد تا به سوالات و حرفهای کروبی بیشتر فکر کرده و پاسخ های بهتری (بهتر است بگویم توضیحات بهتری ) را ارائه دهد. 

متاسفانه کروبی در ابتدای جلسه یه سری حرفهای بی ربطی زد که باعث سر رفتن حوصله افراد شد. و در عوض رضائی بلافاصله رفت سر اصل مطلب. 

به نظر من مجری مناظره آدم خنثی و بی هیجانی بود . برای این کار مرتضی حیدری و یا محمدرضا شهیدی فر بهتر بودند. 

در پایان هم باید بگم که یکی از دلایلی که این مناظره خیلی سرد برگزار شد (در حد یک مصاحبه ) محدودیت هایی بود که صداو سیما برای نامزدها تعیین کرده بود. زمانی که مجری در پایان برنامه اعلام کرد که بینندگان در تماسهایشان انتظار مناظره پر هیجان تری را داشتند کروبی گفت بهتر است اعلام کنیدکه ما محدودیت داشتیم. 

به نظر من اگر ماواقعا بخواهیم یک مناظره جالب و جذاب را ببینیم باید این مناظره در یک شبکه خصوصی صورت بگیرد . که متاسفانه به دلیل آنکه در قانون اساسی ما چنین چیزی وجود ندارد و صدا و سیما هم بودجه خود را از دولت دریافت می کند  بنا براین باید منتظر باشیم و ببینیم که آیا زمانی قانونی اساسی ما در مورد شبکه های صوتی و تصویری تغییر خواهد کرد یا نه!