زمان ثبت : چهارشنبه 19 مهر‌ماه سال 1385 در ساعت 01:28 ب.ظ
نویسنده : هادیک
عنوان : دنیا دیگه مثل تو نداره!

چند روز قبل داشتم(حدود ده روز قبل)داشتم تو سایت خبری بازتاب  میچرخیدم که مطلبی با عنوان " دنیا دیگه مثل تو نداره" نظرم رو جلب کرد .حالا من این مطلب رو برای شما مینویسم.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد: از این به بعد، گروه‌های متقاضی برای نشر آثار موسیقی، علاوه بر نهادهای قبلی، باید موافقت «حراست» این وزارتخانه را هم جلب کنند. با توجه به این‌که نهاد «حراست» در همه وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی و خصوصی، یک نهاد بسیار جدی و رسمی است، پیش‌بینی ما این است که جلب رضایت «حراست» وزارت ارشاد به ویژه برای گروه‌های موسیقی پاپ چندان آسان نباشد. برای نمونه؛ متن یکی از ترانه‌های پاپ بسیار مشهور را که پیش از این، مجوز پخش گرفته به «حراست دور برگردان*» دادیم تا چنانچه به نظرشان تغییراتی لازم است، اعمال کنند. نتیجه را می‌بینید:


به: مدیریت محترم دوربرگردان م.ف

از: حراست دور برگردان

موضوع: نظارت و تعیین صلاحیت شعر سرود ارسالی

با سلام

بدین‌ وسیله به اطلاع می‌رساند اشعار سرود «دنیا دیگه مثل تو نداره» که برای تعیین صلاحیت به این نهاد ارسال شده بود، دارای اشکالات متعددی است که موارد مشکل‌دار و اصلاحات پیشنهادی ذیلا تقدیم می‌شود.

 

نظریه تکمیلی:

با توجه به اشکالات متعدد فوق، خواهشمند است عوامل این اثر را سریعا به این «حراست» تحویل نمایید تا ارشادات تکمیلی روی آنها صورت گیرد.

تقریباً از زمان خاتمی به این طرف موسیقی به اصطلاح پاپ  رشد کرد و هرکس از خونه اش قهر میکرد میومد تو میدون و یه کاست بیرون میداد(البته منظور من خوانندگی آقای بنیامین بهادری نیست چون من خودم آهنگهاشو دوست دارم.) و در همین زمان بود که اولین show مجاز ایرانی وارد بازار شد.(فکر کنم اولین showمریوط به گروه آریان باشد) و کمکم خواننده ها جرات پیدا کردند و به جای رفتن به خارج(آمریکا و کانادا) در همین ایران خودمان شروع به خواندن شعر های عاشقانه کردند که هرروز هم از صدا و سیما به طور مکرر پخش میشود.اینها رو گفتم که بگم به نظر من بعد از این همه سال که خواننده ها آزاد بودند البته به جز دوران آقای احمدی نژاد حالا چه طوری میخوان جلو این کار رو بگیرند .یعنی اینکه شعرها رو فیلتر کنند.به نظر من با این کار باز دوباره خواننده ها میرند خارج.